Beylikdüzü Bale Kursu
Beylikdüzü Bale Kursu

Beylikdüzü Bale Kursu

 

Bale ve modern dans sanatına ilgi duyan bebeklikten yetişkinliğe, her yaştan insana eğitim sunmaktadır. Profesyonel dansçı olmasa bile her birey, doğru çalışma ile eğitimli bir bedene sahip olabilir. Kültürel olarak geniş bir bakış açısı kazanarak, bilinçli bir sanat izleyicisi olabilir.

 

Profesyonel dansçılık ise çok sıkı bir çalışma, istek ve yetenek gerektirir. Bale de profesyonel olarak ilerlemek isteyen ya da hobi olarak ilgilenmek isteyen bütün öğrencilerimizi hedefleri doğrultusunda yönlendiriyoruz. Bale, belli figürlere, adım atışlara dayalı dans ve müzikli gösteri türüdür. Bale dansı, mimik, müzik, duygu ve dekor sanatlarının ileri standartda birleştirilerek kullanan bir tiyatro gösterisi olarak tanımlanabilir. Asıl eleman olarak kullanılan dans aslında İtalyanca "dans" anlamına gelen "ballo" ya da "balletto" sözcüğünden türetilmiştir. Bale uzun yıllar süren bir eğitimle öğrenilir, çoğunlukla müzikli yapılır. Erkek dansçılara "balet - yalnız bu deyim sadece Türkiye'de kullanılmaktadır.

 

Dünyanın diğer ülkelerinde erkek sanatçılara bale dansçısı denir - ", kadın dansçılara "balerin" denir. Balede tayt, mayo ve "tütü" denilen özel etek ve bunun gibi giysiler kullanılır. Bale terminolojisinde ayakların tam parmak ucunda durmasını sağlayan ayakkabıya "point" ya da "puant" denir. Bale yapılmadan önce esneme hareketleri mutlaka yapılmalıdır; yoksa ısınılmadan hareketler yapıldığı için kaslar yırtılabilir ya da vücudun bir yerini incitebilir.

 

beylikdüzü bale kursu,beylikdüzü bale okulu,beylikdüzü bale okulları,beylikdüzü bale kursları,beylikdüzü bale kursu fiyatı,beylikdüzü bale,beylikdüzü bale akademi,beylikdüzü uygun fiyatlı bale kursları,beylikdüzü bale akademisi,beylikdüzü bale kurs fiyatı,beylikdüzü kişiye özel bale kursu,beylikdüzü özel bale eğitimi,beylikdüzü birebir bale eğitimi,beylikdüzü profesyonel bale eğitmeni,istanbul beylikdüzü bale kursu,istanbul beylikdüzü bale okulu,istanbul beylikdüzü bale okulları,istanbul beylikdüzü bale kursları,istanbul beylikdüzü bale kursu fiyatı,istanbul beylikdüzü bale,istanbul beylikdüzü bale akademi,istanbul beylikdüzü uygun fiyatlı bale kursları,istanbul beylikdüzü bale akademisi,istanbul beylikdüzü bale kurs fiyatı,istanbul beylikdüzü kişiye özel bale kursu,istanbul beylikdüzü özel bale eğitimi,istanbul beylikdüzü birebir bale eğitimi,istanbul beylikdüzü profesyonel bale eğitmeni,

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014